Ge ALLA i organisationen rätt förutsättningar
att gå från nuläge till önskat läge

  • Vi ger medarbetare möjlighet att utveckla sin förmåga att leda sig själva och ledare att leda andra
  • Kostnads- och tidseffektivt sätt att arbeta med forskningsbaserad ledar- och medarbetarutveckling som ökar engagemanget och bidrar till beteendeförändringar
  • Nätbaserat utvecklingskoncept som bygger på blended learning och som skräddarsys efter era behov

Vårt utvecklingskoncept

Vårt utvecklingskoncept är framtaget för att passa företag och organisationer som utsätts för snabba förändringar, som tror på människors potential och vikten av kommunikation och engagemang.

Tack vare att våra teoripass i utbildningarna är nätbaserade så kan både innehåll och inriktning enkelt förändras och anpassas. Allt för att det hela tiden ska kännas relevant och bidra till de förändringar och utmaningar ni står inför.

Både innehåll och utbildningsmetod är baserad på forskning och beprövade erfarenheter.
MER OM VÅRT KONCEPT

Våra utbildningar

Vi anpassar upplägg gällande blandning av fysiska möten och digitala teoripass så att det passar era behov.

Vi har experter med en hög spetskompetens som föreläser om ”sina” områden. Vi har alla samma gemensamma syn vad det gäller vikten av fokus på forskning och beprövade erfarenheter.

De fysiska mötena är fokuserade på erfarenhetsutbyten, reflektion och diskussion.

MER OM VÅRA UTBILDNINGAR

Det här är engagerad lönsamhet

Vi menar att det är skillnad på lönsamhet och lönsamhet. Det finns kortsiktig lönsamhet som uppnås genom t.ex. kostnadssänkningar, inköpsstopp och avvecklingar men det riktigt intressanta är hur man skapar en långsiktig lönsamhet med en välmående organisation.

Genom att arbeta systematiskt och strukturerat för att skapa engagerade ledare och engagerade medarbetare kan man skapa vad vi kallar för engagerad lönsamhet.

Vi har verktygen som ger er möjlighet att göra detta!
MER OM ENGAGERAD LÖNSAMHET

Teamet bakom VisionBoard
– läs mer om oss här

Susanna Stellnert

videopresentation

Susanna Stellnert
0733-67 13 03
susanna@visionboardc.com

videopresentation

 

Maria Trenter
070-662 64 49
maria@visionboardc.com

videopresentation

 

Lise Langseth
070-373 05 90
lise@visionboardc.com

videopresentation

 

Ulrika Schreber
070-616 91 21
ulrika@visionboardc.com

videopresentation

Erik Ackerfeldt
070-715 37 54
erik.ackerfeldt@actualize.se

videopresentation

 

Philip Bacchus
073-101 46 66
philip.bacchus@actualize.se
Mer om Ingela

 

 

Ingela Fagerlund
070-792 10 12
ingela@visionboardc.com

 

 

Anders M Nilsson